W HIPPOLANDZIE nowe wydarzenie!

W HIPPOLANDZIE nowe wydarzenie!

Po raz pierwszy zawodnicy, trenerzy i konie trenujący na co dzień paraujeżdżenie biorą udział w szkoleniu tak zwanymi metodami naturalnymi.

„…Metody naturalne opierają się całkowicie na pracy z psychiką konia i uwzględniają jego wrodzony instynkt samozachowawczy – instynkt przetrwania….W metodach naturalnych nie ma miejsca na obwinianie konia za cokolwiek, gdyż skupiają się one na znajdywaniu rozwiązań a nie wyszukiwaniu wad….”
Fragment wypowiedzi Steve Halfpenny

Właśnie zakończył się pierwszy dzień szkolenia, które prowadzi Monika Damec instruktorka Silversand Horsmenship.

Szkolenie odbywa się w gościnnej w stajni Klucz pod Legionowem u Państwa Grażyny i Michała Kojro.
Atmosfera jest wspaniała i niezwykle pracowita. Zawodnicy po raz pierwszy w swoim życiu mają okazję naprawdę serio popracować ze swoimi końmi z ziemi i nauczyć się rozumieć niewerbalną mowę koni, mowę ich ciała, gestów, spojrzeń. Dowiadują się jak konie odbierają ich zachowanie, dlaczego kręcą się przy czyszczeniu, depczą jeźdźcom po stopach, czasem potrafią postraszyć albo uciekać w popłochu na widok chorągiewek czy parasoli i wiele innych.
Tego pierwszego dnia wszystkie pary zawodnik – koń mieli okazję się lepiej poznać podczas indywidualnych sesji.
Przed nami kolejne dwa dni szkolenia. Z ogromną ciekawością czekamy na efekty tej krótkiej, ale bardzo ważnej i interesującej pracy, nowych więzi nawiązujących się pomiędzy zawodnikami i ich sportowymi partnerami końmi. Naszym celem jest rozbudzenie w zawodnikach umiejętności i chęci szukania drogi porozumienia z końmi co przełoży się na osiąganie znacznie lepszych wyników sportowych na czworobokach w kraju i za granicami Polski.

W HIPPOLANDZIE nowe wydarzenie!

by Hippoland.pl time: 1 min
0